آی او اس ۱۰ دارای نرم افزار اختصاصی برای مدیریت خانه‌های هوشمند خواهد داشت

نسل بعدی سیستم عامل آی‌دیوایس‌های اپل یعنی آی او اس ۱۰ (iOS 10) قرار است در کنفرانس پیش روی توسعه‌دهندگان اپل (WWDC 2016) که بین روزهای ۱۳ تا ۱۷ ماه ژوئن یعنی بین روزهای ۲۴ تا ۲۸ خرداد ماه برگزار می‌شود، معرفی شده و به‌صورت آزمایشی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار بگیرد. این سیستم عامل دارای یک نرم‌افزار اختصاصی برای مدیریت خانه‌های هوشمند خواهد بود.

 

اپل در این نسخه از سیستم عامل آی او اس در نظر دارد که با رویکردی آینده‌نگرانه نسبت به زندگی انسان‌ها عمل کند و درواقع قابلیت‌هایی را در آی او اس ۱۰ قرار دهد که سبک زندگی مدرن به سمت آن‌ها در حال حرکت است. اینترنت اشیا و لوازم خانه‌های هوشمند، یکی از این موارد خواهند بود که اپل نیز به‌خوبی از نقش مهم آن‌ها را در زندگی آینده‌ی کاربران مطلع است.

از این رو قرار است که در نسل دهم آی او اس، یک اپلیکیشن اختصاصی برای مدیریت این لوازم هوشمند ساخته شود تا کاربران بتوانند از آن به‌عنوان یک هاب مرکزی برای مدیریت تمام عملکردهای خانه‌ی هوشمندشان استفاده کنند. البته اپل مدت‌هاست که با عرضه‌ی یک پلتفرم اختصاصی برای بحث اینترنت اشیا و لوازم هوشمند به نام هوم کیت (HomeKit) وارد این حوزه شده است.

آی او اس ۱۰ یک نرم‌افزار اختصاصی برای مدیریت خانه‌های هوشمند خواهد داشت

استقبال کمپانی‌های سازنده‌ی لوازم خانه نیز از پلتفرم HomeKit اپل بسیار مناسب بوده است و اکنون لوازم متنوعی در شاخه‌های مختلف از این پلتفرم پشتیبانی می‌کنند و در بسیاری از خانه‌های کاربران (اکثرا کاربران آمریکایی) این لوازم جای خود را باز کرده‌اند؛ اما مشکل اصلی این کاربران این است که هرکدام از این لوازم به‌طور جداگانه دارای یک نرم‌افزار مخصوص برای مدیریت هستند و به‌طور مثال اگر یک کاربر از سیستم‌های حفاظتی، لامپ‌های هوشمند و یک وسیله‌ی دیگر در خانه‌اش استفاده کند، مجبور است به سه نرم‌افزار جداگانه مراجعه کند تا آن‌ها را خاموش، روشن و یا تنظیم کند.

این نرم‌افزار برای مدیریت تمام لوازم خانه‌های هوشمند در آی او اس ۱۰ عمل می‌کند

بنابراین این اقدام اپل که می‌خواهد یک نرم‌افزار مادر برای تمام این ابزارآلات هوشمند در آی او اس ۱۰ عرضه کند، یک عمل هوشمندانه است و علاوه بر راحتی کار خریداران قبلی، می‌تواند تعداد بسیاری بیشتری از کاربران را هم برای خرید این‌گونه لوازم مشتاق کند.

به گزارش خبرگزاری macrumors جالب است بدانید که موضوع وجود یک اپلیکیشن اختصاصی برای مدیریت خانه‌های هوشمند در آی او اس ۱۰ برای اولین بار توسط یک بررسی در زیر یکی از محصولات هوشمند در فروشگاه آمازون تایید شده است؛ بعد‌ها مشخص شد که کاربری که آن بررسی را منتشر کرده بوده، یکی از کارمندان رسمی کمپانی اپل بوده است!

بنابراین از همین حالا می‌توانیم قابلیت مدیریت خانه‌های هوشمند از طریق اپلیکیشن اختصاصی HomeKit را به لیست قابلیت‌های آی او اس ۱۰ اضافه کنیم و منتظر اطلاعات بیشتر درباره‌ی باقی آن‌ها بمانیم. همچنین با ورود اپل به این حوزه، علاوه بر پیشرفت نرم‌افزاری پلتفرم‌های مدیریت لوازم خانه‌ی هوشمند، کمپانی‌هایی نظیر گوگل با پلتفرم OnHub نیز بدون رقیب باقی نخواهند ماند.

منابع :  engadget MacRumors

 
نظری برای این مطلب وجود ندارد!
طراحی سایت