بررسی LG G5

تا همین مدتی پیش رقابت بر سر افزایش گیگاهرتز و مگاپیکسل و گیگابایت بین تولید کنندگان تلفن های هوشمند در جریان بود، تا اینکه سازندگان ریز و درشت از سرزمین چین فرا رسیده و نشان دادند می توان قوی ترین سخت افزار را در محصولی با قیمت های اعجاب انگیر در اختیار کاربران قرار داد. اینجا بود که زنگ خطر به صدا درآمد و تولید کنندگان بزرگ متوجه شدند با ادامه ی چنین روندی، سهم خود را از بازار به چینی ها واگذار خواهند کرد.

حالا این سازندگان بزرگ هر یک تلاش می کنند با ارائه ی نوآوری های خاص خود، محصولاتی متمایز به بازار عرضه کرده و توانایی های تکنولوژیک خود را به نمایش در آورند. برای نمونه تلفن های هوشمند سامسونگ مجهز به نمایشگر خمیده را در نظر بگیرید که از زیبایی نفس گیری برخوردار بوده و تردیدی در مورد دشوار بودن تولید آنها وجود ندارد.

هرچند مسیر سامسونگ به عرضه ی محصولاتی زیبا منتهی شده است، اما ال جی، دیگر رقیب هموطن این شرکت به جای زیبایی، مسیر کارایی بیشتر را در پیش گرفته و تازه ترین پرچمدار خود را به شکل ماژولار طراحی کرده تا امکان تعویض قطعات و اضافه کردن قابلیت های تازه برای آن وجود داشته باشد. ال جی در حالی G5 را به شکل ماژولار به بازار عرضه کرده که مدتهاست غولی مثل گوگل تلاش می کند چنین ایده ای را (البته به شکلی گسترده تر) پیاده سازی نماید اما هنوز موفق نشده تلفن هوشمند ماژولار را به شکل تجاری روانه ی بازار نماید.

LG G5 نه تنها یکی از نخستین تلفن های هوشمند با قابلیت تعویض ماژول به حساب می آید، بلکه اولین پرچمدار فلزی سازنده ی کره ای است و علاوه بر آن از قابلیت هایی پیشرفته و قابل توجه از جمله ۲ لنز جداگانه برای ثبت تصاویری فوق عریض بهره می برد.

 

 
نظری برای این مطلب وجود ندارد!
طراحی سایت